Разлика помеѓу преработките на „909“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземен 1 бајт ,  пред 1 година
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: 10 векX век
с (Стилска исправка, replaced: 5509 п.н.е. → 5509 г. п.н.е., 543 п.н.е. → 543 г. п.н.е., . година се протега → година се протега, . година од → годин)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: 10 векX век)
{{10 век}}
{{Година во други календари|909}}
'''909''' ('''[[Римски бројки|{{римски|909}}]]''') — [[година]] според [[Јулијански календар|јулијанскиот календар]]. Тоа била 909 година од новата ера, 909. од првиот милениум, 9. од [[10X век]] и последна од [[900-ти]]те.
 
== Други календари ==

Прегледник