Разлика помеѓу преработките на „632“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 2 бајти ,  пред 3 месеци
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: 7 векVII век
с (Стилска исправка, replaced: 5509 п.н.е. → 5509 г. п.н.е., 543 п.н.е. → 543 г. п.н.е., . година се протега → година се протега, . година од → годин)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: 7 векVII век)
{{7 век}}
{{Година во други календари|632}}
'''632''' ('''[[Римски бројки|{{римски|632}}]]''') — [[престапна година]] според [[Јулијански календар|јулијанскиот календар]]. Тоа била 632 година од новата ера, 632. од првиот милениум, 32. од [[7VII век]] и трета од [[630-ти]]те.
 
== Други календари ==

Прегледник