Разлика помеѓу преработките на „445“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 2 месеци
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: 5 векV век
с (Стилска исправка, replaced: 5509 п.н.е. → 5509 г. п.н.е., 543 п.н.е. → 543 г. п.н.е., . година се протега → година се протега, . година од → годин)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: 5 векV век)
{{5 век}}
{{Година во други календари|445}}
'''445''' ('''[[Римски бројки|{{римски|445}}]]''') — [[година]] според [[Јулијански календар|јулијанскиот календар]]. Тоа била 445 година од новата ера, 445. од првиот милениум, 45. од [[5V век]] и шеста од [[440-ти]]те.
 
== Други календари ==

Прегледник