Разлика помеѓу преработките на „234“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 2 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: 3 векIII век
с (Стилска исправка, replaced: 5509 п.н.е. → 5509 г. п.н.е., 543 п.н.е. → 543 г. п.н.е., . година се протега → година се протега, . година од → годин)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: 3 векIII век)
{{3 век}}
{{Година во други календари|234}}
'''234''' ('''[[Римски бројки|{{римски|234}}]]''') — [[година]] според [[Јулијански календар|јулијанскиот календар]]. Тоа била 234 година од новата ера, 234. од првиот милениум, 34. од [[3III век]] и петта од [[230-ти]]те.
 
== Други календари ==

Прегледник