Разлика помеѓу преработките на „1224“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 2 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: 13 векXIII век
с (Стилска исправка, replaced: 5509 п.н.е. → 5509 г. п.н.е., 543 п.н.е. → 543 г. п.н.е., . година се протега → година се протега, . година од → годин)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: 13 векXIII век)
{{13 век}}
{{Година во други календари|1224}}
'''1224''' ('''[[Римски бројки|{{римски|1224}}]]''') — [[престапна година]] според [[Јулијански календар|јулијанскиот календар]]. Тоа била 1224 година од новата ера, 224. од вториот милениум, 24. од [[13XIII век]] и петта од [[1220-ти]]те.
 
== Други календари ==

Прегледник