Разлика помеѓу преработките на „1003“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 6 месеци
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: 11 векXI век
с (Стилска исправка, replaced: 5509 п.н.е. → 5509 г. п.н.е., 543 п.н.е. → 543 г. п.н.е., . година се протега → година се протега, . година од → годин)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: 11 векXI век)
{{11 век}}
{{Година во други календари|1003}}
'''1003''' ('''[[Римски бројки|{{римски|1003}}]]''') — [[година]] според [[Јулијански календар|јулијанскиот календар]]. Тоа била 1003 година од новата ера, 3. од вториот милениум, 3. од [[11XI век]] и четвртта од [[1000-ти]]те.
 
== Други календари ==

Прегледник