Разлика помеѓу преработките на „Разговор со корисник:Prof.Jovica“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: Благодарам за → Благодарам за , |добре дојде → |добре дојдовте, на мојата страница за разговор → на мојата
с (Покана за Вики средба)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Благодарам за → Благодарам за , |добре дојде → |добре дојдовте, на мојата страница за разговор → на мојата)
 
'''Добре дојдедојдовте!'''
 
Здраво, Prof.Jovica, и [[Википедија:Вовед|добре дојдедојдовте]] на Википедија! Благодарам за [[Special:Contributions/Prof.Jovica|Вашите придонеси]]. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:
*[[Википедија:Пет столба|Петте столба на Википедија]]
*[[Википедија:Почетен курс|Почетен курс]]
*[[Википедија:Како да уредам страница|Како да уредувате страници]]
*[[Википедија:Вашата прва статија|Како да создадете статија]]
Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте [[Википедија:Википедијанци|Википедијанец]]! Ве молам [[Википедија:Потпис|потпишувајте]] ги Вашите пораки на [[ВикипедијаПомош:СтранициРазговорна за разговорстраница|страниците заразговорните разговорстраници]] со внесување на четири [[тилда|тилди]] (<nowiki>~~~~</nowiki>); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видетепогледајте ја страницата [[Википедија:Прашања]], прашајте ме мене [[Разговор со корисник:Kiril Simeonovski|на мојата разговорна страница за разговор]], или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете <code><nowiki>{{помош}}</nowiki></code> пред прашањето. Уште еднаш, добре дојдедојдовте! --[[User:Kiril Simeonovski|Kiril Simeonovski]] <small>([[User talk:Kiril Simeonovski|разговор]])</small> 15:43, 10 февруари 2012 (CET) <!-- Шаблон:Добредојде -->
==Вашите скорешни уредувања==
Здраво. Во случај да не сте знаеле, кога оставате пораки на [[Википедија:Страница за разговор|страници за разговор]] и други страници каде што се отворени дискусии, секогаш треба да ги [[Википедија:Потписи|потпишувате вашите пораки]], со внесување на четири [[Тилда|тилди]] ( &#126;&#126;&#126;&#126; ) на крајот од вашиот коментар. Ако не можете да внесувате тилди со вашата тастатура, кликнете на копчето за потпишување [[Слика:Signature_icon.png]] што се наоѓа над прозорецот за уредување. Тоа автоматски ќе внесе потпис со вашето име и времето на испраќање на вашата порака. Овие податоци се корисни бидејќи другите уредувачи ќе можат да видат кој што рекол, и кога. Благодарам! --[[User:Prof.Jovica|Prof.Jovica]] <small>([[User talk:Prof.Jovica|разговор]])</small> 20:49, 12 февруари 2012 (CET)

Прегледник