Разлика помеѓу преработките на „Златното време (филм од 1930)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с
с
'''Златното време''' ([[француски]]: ''L'âge d'or'') - француски [[филм]] од 1930 година, во [[режија]] на [[Луис Буњел]], кој е автор и на сценариото, заедно со [[Салвадор Дали]]. Главните улоги ги играат: [[Гастон Модо]], [[Лиа Лис]], Каридад де Лабердеск, [[Макс Ернст]], [[Жермен Ноазе]], [[Бонавентура Ибањес]], Дишанж итн.
 
==Синопсис==

Прегледник