Разлика помеѓу преработките на „Општина Сарај“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 17 бајти ,  пред 9 месеци
с
→‎top: Исправка на име на параметар, replaced: веб → мрежно место
с (→‎top: Исправка на име на параметар, replaced: популација → население (2))
с (→‎top: Исправка на име на параметар, replaced: веб → мрежно место)
| факс=
| епошта=Imer.Selmani@Saraj.Org.Mk
| вебмрежно место=www.saraj.gov.mk
| населени места=Селата: [[Арнакија]], [[Бојане]], [[Буковиќ]], [[Глумово]], [[Горна Арнакија]], [[Горно Свиларе]], [[Грчец]], [[Дворце]], [[Долно Свиларе]], [[Кондово]], [[Копаница]], [[Крушопек]], [[Ласкарци]], [[Љубин]], [[Матка (село)|Матка]], [[Паничари]], [[Радуша]], [[Раовиќ]], [[Рашче]], [[Рудник Радуша]], [[Сарај (село)|Сарај]], [[Семениште]], [[Чајлане]] и [[Шишево]]
}}

Прегледник