Разлика помеѓу преработките на „Општина Сарај“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 4 бајти ,  пред 9 месеци
с
→‎top: Исправка на име на параметар, replaced: популација → население (2)
с (→‎top: Исправно име на предлошка, replaced: Инфокутија Општини во Македонија → Инфокутија Општина во Македонија)
с (→‎top: Исправка на име на параметар, replaced: популација → население (2))
| слика грб=Coat of arms of Saraj Municipality.svg
| слика знаме=Flag of Saraj Municipality.svg
| популацијанаселение= 35.408
| проценка на популацијанаселение= 41.226
| датум на проценка= 31.12.2016
| површина=229,06

Прегледник