Разлика помеѓу преработките на „Општина Сарај“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 9 месеци
с
→‎top: Исправно име на предлошка, replaced: Инфокутија Општини во Македонија → Инфокутија Општина во Македонија
с (→‎Самоуправа и политика: Исправно име на предлошка, replaced: {{legend| → {{легенда| (3))
с (→‎top: Исправно име на предлошка, replaced: Инфокутија Општини во Македонија → Инфокутија Општина во Македонија)
''Оваа статија се однесува на [[Град Скопје|скопската]] општина Сарај. За селото Сарај во [[Општина Босилово]], видете [[Сарај (Струмичко)]].''
 
{{Инфокутија ОпштиниОпштина во Македонија|
| име=Општина Сарај
| седиште=Град Скопје

Прегледник