Плајсе: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 16 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Замена со тековно име на предлошка, replaced: Infobox river → Инфокутија Река
с (Додадена категорија)
с (→‎top: Замена со тековно име на предлошка, replaced: Infobox river → Инфокутија Река)
{{Инфокутија Река
{{Infobox river
| name = Плајсе<br />Pleiße
| image_name = Pleiße bei Großdeuben (Blickrichtung Norden).jpg

Прегледник