Разлика помеѓу преработките на „Рајан Гибонс (велосипедист)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 9 месеци
с
→‎top: Мала место голема буква, replaced: = Спринтер → = спринтер
с (Јазична исправка, replaced: = Друмски → = друмски, = Возач → = возач)
с (→‎top: Мала место голема буква, replaced: = Спринтер → = спринтер)
 
| discipline = друмски велосипедизам
| role = возач
| ridertype = Спринтерспринтер
| amateuryears = 2013<br/>2014-2015<br/>2016
| amateurteams = МТН-Кубека ВЦЦ<br/>Тим Јуропкар СА<br/>{{ct|DDD|2016}} ''<small>(стажант)</small>''

Прегледник