Разлика помеѓу преработките на „Џани Мерсман“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 10 месеци
с
→‎top: Мала место голема буква, replaced: = Спринтер → = спринтер
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: = Друмски → = друмски, = Возач → = возач, = Пензиониран → = пензиониран, индивидуал → поединеч)
с (→‎top: Мала место голема буква, replaced: = Спринтер → = спринтер)
| discipline = друмски и велодромски велосипедизам
| role = возач
| ridertype = Спринтерспринтер
| proyears = 2007<br />2008–2011<br>2012<br>2013–2016
| proteams = {{ct|DSC|2007}}<br />{{ct|FDJ|2008}}<br>{{ct|LTB|2012}}<br>{{ct|OPQ|2013}}

Прегледник