Разлика помеѓу преработките на „Мудрост“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 397 бајти ,  пред 1 година
* „Мудрост“ - песна на полскиот поет [[Јулијан Тувим]].<ref>''Savremena poljska poezija''. Beograd: Nolit, 1964, стр. 40.</ref>
* „Спомените на еден мудар старец“ - краток расказ на рускиот писател [[Данил Хармс]].<ref>Danil Harms, ''Sto slučajeva''. Beograd: Laguna, 2016, стр. 144-49.</ref>
* „Бистрината и мудроста“ (''The Wit And The Wisdom'') - песна на американската [[Рок-музика|рок]]-група „[[Хускер Ду]]“ (''Hüsker Dü'') од 1985 година.<ref>[https://www.discogs.com/H%C3%BCsker-D%C3%BC-Flip-Your-Wig/master/30072 Discogs, Hüsker Dü ‎– Flip Your Wig (пристапено на 1.7.2020)]</ref>
 
== Наводи ==

Прегледник