Прејди на содржината

Сент Џозеф (Барбадос): Разлика помеѓу преработките

с
Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место
[проверена преработка][проверена преработка]
(додавање инфокутија)
с (Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место)
 
{{Инфокутија Населено место
{{Infobox settlement
| name = Сент Џозеф
| type = [[Административна поделба на Барбадос|Парохија]]
}}
 
Парохијата '''Свети Џозеф''' е парохија на [[Барбадос]] на источната страна од островот. Во парохијата се наоѓаат две од многуте ботанички градини во државата - Цветната шума и градините Андромеда.
 
Главен и најголем град во парохијата е [[Батшеба, Сент Џозеф, Барбадос|Батшеба]].
* [[Сент Џон (Барбадос)|Сент Џон]] - ''Југоисток''
* [[Сент Томас (Барбадос)|Сент Томас]] - ''Запад''
 
 
{{coord|13|12|N|59|32|W|region:BB_type:adm1st_source:GNS-enwiki|display=title}}