Разлика помеѓу преработките на „Нов Тајпеј“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 29 бајти ,  пред 11 месец
с
Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место
(https://foreigner.ntpc.gov.tw/home.jsp?id=0c69de209c17e5c4)
с (Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место)
{{Инфокутија Населено место
{{Infobox settlement
|name = Нов Тајпеј
|settlement_type = специјална општина
== Наводи ==
{{наводи}}
 
 
[[Категорија:Градови во Тајван]]

Прегледник