Разлика помеѓу преработките на „Абуџа“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 30 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox Settlement → Инфокутија Населено место
с (→‎Наводи: Погрешно заведена каегорија using AWB)
с (→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox Settlement → Инфокутија Населено место)
{{coord|9|4|N|7|29|E|region:NG_type:city(778567)|display=inline,title}}
{{InfoboxИнфокутија SettlementНаселено место |official_name = Абуџа
|image_skyline = Abuja.jpg
|nickname=

Прегледник