Печ: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 40 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Превод, replaced: Central European Time → средноевропско време, Central European Summer Time → средноевропско летно време
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: од секогаш → отсекогаш)
с (→‎top: Превод, replaced: Central European Time → средноевропско време, Central European Summer Time → средноевропско летно време)
|subdivision_type = [[Држави во светот|Држава]]
|subdivision_name = {{УНГ}}
|timezone = [[Centralсредноевропско European Timeвреме|CET]]
|utc_offset = +1
|timezone_DST = [[Centralсредноевропско Europeanлетно Summer Timeвреме|CEST]]
|utc_offset_DST = +2
|map_caption =

Прегледник