Разлика помеѓу преработките на „Балеарски Острови“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 22 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Превод, replaced: Central European Summer Time → средноевропско летно време
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Официјални јазици → Службени јазици using AWB)
с (→‎top: Превод, replaced: Central European Summer Time → средноевропско летно време)
|timezone = [[средноевропско време|CET]]
|utc_offset = +1
|timezone1_DST = [[Centralсредноевропско Europeanлетно Summer Timeвреме|CEST]]
|utc_offset1_DST = +2
| blank_name_sec1 = [[Служен јазик|Службени јазици]]

Прегледник