Разлика помеѓу преработките на „Њу Орлеанс“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 8 бајти ,  пред 11 месец
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: Локација на → Местоположба на
с (Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана веб страница → Наведена мрежна страница (5) using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Локација на → Местоположба на)
[[Податотека:New Orleans Skyline from Uptown.jpg|thumb|220px|Њу Орлеанс]]
[[Податотека:Map of Louisiana and USA highlighting Orleans Parish.png|thumb|220px|ЛокацијаМестоположба на Њу Орлеанс во Луизијана]]
 
'''Њу Орлеанс''' ({{lang-en|New Orleans}}, {{lang-fr|La Nouvelle-Orléans}}) е главно [[САД|американскo]] пристанише, најголемиот град во [[Луизијана]] и центар на [[Њу Орлеанс метрополенска област|градската област Њу Орлеанс]].

Прегледник