Прејди на содржината

Димитар Башевски: Разлика помеѓу преработките

с
→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е → ''' —
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана веб страница → Наведена мрежна страница using AWB)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е → ''' —)
'''Димитар Башевски''' е [[Македонци|македонски]] [[романописец]], [[поет]] и [[преведувач]].<ref>{{Наведена мрежна страница|url=http://www.pen.org.mk/publications/members/tekst.asp?lang=mac&id=7|title= Био-библиографски белешки за членовите -Димитар Башевски|publisher=Македонски ПЕН центар|language=македонски|accessdate=2010-09-19}}</ref>
 
==Животопис==