Разлика помеѓу преработките на „Марко Пиноти“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 4 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Достигнувања: Јазична исправка, replaced: Индивидуал → Поединеч
с (Јазична исправка, replaced: = Друмски → = друмски, = Возач → = возач, = Пензиониран → = пензиониран, индивидуал → поединеч (5))
с (→‎Достигнувања: Јазична исправка, replaced: Индивидуал → Поединеч)
: 6. Краен пласман [[Тирено-Адријатико 2011|Тирено-Адријатико]]
;2012
: 1. Етапа 21 ([[ИндивидуаленПоединечен хронометар|ITT]]) [[Џиро д’Италија 2012|Џиро д’Италија]]
: 1. Етапа 1 (ТТТ) [[Џиро дел Трентино]]
: 1. [[Податотека:Jersey green.svg|20п]] Спринтерски пласман [[Трка околу Баскија 2012|Трка околу Баскија]]

Прегледник