Разлика помеѓу преработките на „Јонатан Ластра“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
Јазична исправка, replaced: = Друмски → = друмски (2), = Возач → = возач
Ознака: Изворно уредување 2017
с (Јазична исправка, replaced: = Друмски → = друмски (2), = Возач → = возач)
 
| weight =
| currentteam = {{ct|CJR}}
| discipline = Друмскидрумски и велокрос велосипедизам
| role = Возачвозач
| ridertype =
| amateuryears = 2005–2013<br />2014–2015
{{palmares end}}
 
=== Друмскидрумски ===
 
{{palmares start|1}}
 
{{Возачи во Каха Рурал}}
 
{{Шпанија-велосипедист-никулец}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Ластра, Јонатан}}
[[Категорија:Шпански велосипедисти]]
[[Категорија:Луѓе од Билбао]]
 
{{Шпанија-велосипедист-никулец}}

Прегледник