Јан Поланц: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 4 бајти ,  пред 2 години
с
Јазична исправка, replaced: = Друмски → = друмски, = Возач → = возач, индивидуал → поединеч
Нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
с (Јазична исправка, replaced: = Друмски → = друмски, = Возач → = возач, индивидуал → поединеч)
| weight = 59 кг
| currentteam = {{ct|LAM}}
| discipline = Друмскидрумски велосипедизам
| role = Возачвозач
| ridertype =
| amateuryears = 2011–2013
| majorwins = '''[[Голема трка (велосипедизам)|Големи трки]]'''
:'''[[Џиро д’Италија]]'''
::2 индивидуалнипоединечни етапи ([[Џиро д’Италија 2015|2015]], [[Џиро д’Италија 2017|2017]])
'''[[Класични велосипедски трки|Еднодневни трки и класици]]'''
:[[Податотека:MaillotEslovenia.PNG|20п]] Национален хронометарски првак (2017)
 
{{Возачи во ОАЕ Абу Даби}}
 
{{Словенија-велосипедист-никулец}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Поланц, Јан}}
[[Категорија:Велосипедисти на Летните олимписки игри 2016]]
[[Категорија:Олимписки велосипедисти на Словенија]]
 
{{Словенија-велосипедист-никулец}}

Прегледник