Прејди на содржината

Маринер 1: Разлика помеѓу преработките

Додадени 16 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Надворешни врски: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска
[проверена преработка][проверена преработка]
(ситна промена)
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска)
* [http://solarsystem.nasa.gov/missions/profile.cfm?MCode=Mariner_01 Mariner 1 Mission Profile] by [http://solarsystem.nasa.gov NASA's Solar System Exploration]
* [[RISKS Digest]] [http://catless.ncl.ac.uk/Risks/8.75.html#subj1 detail about the Mariner I failure]
{{CommonscatРизница-врска|Mariner 1}}
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Астрономија]]
[[Категорија:Марс]]