Разлика помеѓу преработките на „Зимски олимписки игри 1964“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎Надворшни врски: Замена со македонска предлошка, replaced: commonscat → Ризница-врска
с (Правописна исправка, replaced: прв пат → првпат (3) using AWB)
с (→‎Надворшни врски: Замена со македонска предлошка, replaced: commonscat → Ризница-врска)
 
== Надворшни врски ==
{{Ризница-врска}}
{{commonscat}}
* [http://www.olympic.org/en/content/Olympic-Games/All-Past-Olympic-Games/Winter/Innsbruck-1964/ Инсбрук 1964], МОК
 

Прегледник