Разлика помеѓу преработките на „Гошинце“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
→‎top: Преместување на инфокутијата над воведниот пасус
с (→‎top: Додавање на потребен параметар, replaced: слика мапа → слика, Инфокутија за село во Република Македонија| → Инфокутија з using AWB)
с (→‎top: Преместување на инфокутијата над воведниот пасус)
'''Гошинце''' — село во [[Општина Липково]].
 
{{Инфокутија за село во Република Македонија
| слика=
| карта = Гошинце во Општина Липково.svg
}}
 
'''Гошинце''' — село во [[Општина Липково]].
 
== Географиja и местоположба ==

Прегледник