Егејско Море: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 54 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Наводи: Додадена категорија
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: Римско царство → Римско Царство using AWB)
с (→‎Наводи: Додадена категорија)
[[Категорија:Јужна Европа]]
[[Категорија:Егејска Македонија]]
[[Категорија:Мориња во Азија]]

Прегледник