Разлика помеѓу преработките на „Википедија:ВикиПроект Квалитетни статии“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎Учесници: Правописна исправка, replaced: Википедијан → википедијан
с
с (→‎Учесници: Правописна исправка, replaced: Википедијан → википедијан)
Ако сакате да се приклучите на проектот, слободно додадете го вашето име на листата на '''[[Википедија:ВикиПроект Квалитетни статии/Учесници|учесници]]'''!
 
Исто така, учесниците и другите Википедијанцивикипедијанци кои сакаат да покажат поддршка за овој проект, можат слободно да ја додадат предлошката {{tl|Корисник ВикиПроект Квалитетни статии}} на нивните кориснички страници.
 
== Што треба да содржи една квалитетна статија? ==

Прегледник