Разлика помеѓу преработките на „Џонатан Зебина“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 2 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Тулуза: Правописна исправка, replaced: Тулузаа → Тулуза
с (Правописна исправка, replaced: Тулуз → Тулуза (10))
с (→‎Тулуза: Правописна исправка, replaced: Тулузаа → Тулуза)
Во летото 2011 година тој се вратил во [[Франција]], во дресот на новакот во лигата [[Стад Брест 29|Брест]], откако одиграл уште една сезона во [[Серија А]] со екипата на [[Бреша Калчо|Бреша]]. Зебина дебитирал на 20 август 2011 во ремито 1-1 со [[ФК Олимпик Лион|Лион]]. Неговото искуство му помага на Брест да остане во лигата завршувајќи на 15. место. По завршувањето на сезоната од клубот објавиле дека Зебина нема да го продолжи договорот кој му истекува на крајот на [[Јуни]].
 
=== ТулузааТулуза ===
На 1 јули тој му се приклучил на [[ФК Тулуза|Тулуза]] како слободен играч. Зебина го добил дресот со број 11.
 

Прегледник