Разлика помеѓу преработките на „Токо Каудио“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 57 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Стилска исправка, replaced: ''' е општина → ''' — општина, , Кампанија → од регионот Кампанија, (провинција) → (по
с (Bot: Migrating 25 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q55987 (translate me))
с (→‎top: Стилска исправка, replaced: ''' е општина → ''' — општина, , Кампанија → од регионот Кампанија, (провинција) → (по)
 
}}
[[Податотека:Tocco-caudio1.jpg|рамка|десно|250px|Поглед на Токо Каудио.]]
'''Токо Каудио''' е [[Општини во Италија|општина]] во [[покраини во Италија|провинцијата]] [[Беневенто (покраина)|Беневенто]], од регионот [[Кампанија]], [[Италија]].
 
{{Беневенто (провинцијапокраина)}}
{{Кампанија-гео-никулец}}
 

Прегледник