3 декември (починале): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎top: Правописна исправка, replaced: кнежество → кнежевство (2)
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-скулптор +вајар))
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: кнежество → кнежевство (2))
|-
|valign="top" align="right"|[[1533]] 
|[[Василиј III Московски]] — [[кнез]] на [[Московско кнежествокнежевство|Московското кнежествокнежевство]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1888]] 

Прегледник