Разлика помеѓу преработките на „Ираклиева династија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: Византиската империја → Византиското Царство
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Византиската империја → Византиското Царство)
 
'''Ираклиевата династија''' е семејството кое владеело со ВизантискатаВизантиското империјаЦарство. Со империјата владеела во периодот од [[610]] година со назначувањето на [[Ираклиј I]] за император а завршило во [[711]] по крајот на владеењето на [[Јустинијан II]].
 
[[Категорија:Ираклиева династија| ]]

Прегледник