Дворишка Река: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 10 бајти ,  пред 2 години
с
→‎top: Стилска исправка, replaced: км² → км<sup>2</sup> using AWB
Нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
с (→‎top: Стилска исправка, replaced: км² → км<sup>2</sup> using AWB)
Поминува низ селото [[Двориште (Беровско)|Двориште]], од каде и го добила своето име. На крајот се влива во реката [[Лебница (река)|Лебница]].<ref name="Реки во Македонија">{{РекиМак|страница=77}}</ref>
 
Зафаќа сливно подрачје од 95 км²<sup>2</sup>.<ref name="Реки во Македонија" />
 
== Галерија ==

Прегледник