Разлика помеѓу преработките на „ЖС „Тетово““

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 1 бајт ,  пред 7 месеци
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е → ''' — using AWB
с (Замена со соодветна предлошка, replaced: Никулец за железничка станица во Република Македонија → ЖС-Македонија-никулец using AWB)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е → ''' — using AWB)
|position = right
}}
'''Железничката станица „Тетово“''' е [[железничка станица]] во [[Република Македонија]], со следниве [[географски координати]]: [[латитуда|СГШ]] 42<sup>o</sup> 00<nowiki>'</nowiki> 27<nowiki>''</nowiki>, [[лонгитуда|ИГД]] 20<sup>o</sup> 59<nowiki>'</nowiki> 13<nowiki>''</nowiki>.
 
== Возен ред ==

Прегледник