Разлика помеѓу преработките на „ЖС „Тетово““

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 90 бајти ,  пред 7 месеци
с
Замена со соодветна предлошка, replaced: Никулец за железничка станица во Република Македонија → ЖС-Македонија-никулец using AWB
с (Замена со соодветна предлошка, replaced: Никулец за железничка станица во Република Македонија → ЖС-Македонија-никулец using AWB)
|position = right
}}
'''Железничката станица „Тетово“''' е [[железничка станица]] во [[Република Македонија]], со следниве [[географски координати]]: [[латитуда|СГШ]] 42<sup><small>o</small></sup> 00<nowiki>'</nowiki> 27<nowiki>''</nowiki>, [[лонгитуда|ИГД]] 20<sup><small>o</small></sup> 59<nowiki>'</nowiki> 13<nowiki>''</nowiki>.
 
== Возен ред ==
<references />
 
{{Никулец за железничка станица во Република ЖС-Македонија-никулец}}
 
{{Железнички станици на линијата Скопје-Кичево}}

Прегледник