Разлика помеѓу преработките на „Древни астронаути“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 37 бајти ,  пред 5 месеци
Замена на Image:Ancientastronauts.jpg со Image:Antropomorfi_chiamati_"Astronauti"_-_Zurla_R_1_-_Nadro.jpg (од страна на CommonsDelinker поради: file renamed, redirect linked from other project).
с (→‎top: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана книга → наведена книга (3) using AWB)
(Замена на Image:Ancientastronauts.jpg со Image:Antropomorfi_chiamati_"Astronauti"_-_Zurla_R_1_-_Nadro.jpg (од страна на CommonsDelinker поради: file renamed, redirect linked from other project).)
 
[[Податотека:AncientastronautsAntropomorfi chiamati "Astronauti" - Zurla R 1 - Nadro.jpg|thumb|200px|Цртежи од Вал Камоника, [[Италија]], од околу 10.000 п.н.е., се смета дека претставуваат вонземјани. Исто така се смета дека претставуваат божества или други митолошки ликови од религијата од тоа време.]]
[[Податотека:JomonStatue.JPG|thumb|200px|The '''[[Догу]]''' (土偶) се спекулира дека е древен астронаут кој ја посетил [[Земја]]та во време на древна [[Јапонија]].]]
 

Прегледник