Разлика помеѓу преработките на „Витоша“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 12 години
Ситна измена.
(→‎Галериjа: Уште слики.)
(Ситна измена.)
 
== Географиjа, флора, фауна ==
[[Image:Aleko Zima - za wikipedia.jpg|center|thumb|750px|Туристичкиот ски-центар "Алеко"]]
 
== Врвови ==
 
== Туризам ==
[[Image:Aleko Zima - za wikipedia.jpg|center|thumb|750px|Туристичкиот ски-центар "Алеко"]]
 
== Галериjа ==
Image:Stone-River-Autumn.jpg|Златните мостови
Image:Cherni-Vrah.jpg|Метеоролошката станица на Црни врв
Image:Dragalevtsi E5.jpg|ДралагелскатаДрагалевската жичара
Image:InversionSofiaValley.JPG|Зима во Витоша
Image:Aleko-Chalet.jpg|Планинарскиот дом "Алеко"
1.694

уредувања

Прегледник