Црвена Нива: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 8 бајти ,  пред 2 години
с
→‎top: Додавање на потребен параметар, replaced: слика мапа → слика, Инфокутија за село во Република Македонија| → Инфокутија з using AWB
с (→‎Родови: Точка-запирка по место пред двојна квадратна заграда, replaced: ;]] → ]]; using AWB)
с (→‎top: Додавање на потребен параметар, replaced: слика мапа → слика, Инфокутија за село во Република Македонија| → Инфокутија з using AWB)
'''Црвена Нива''' — село во [[Општина Кочани]], во околината на градот [[Кочани]].
 
{{Инфокутија за село во Република Македонија|
| слика мапа=
| име=Црвена Нива
| регион=
| општина=[[Општина Кочани|Кочани]]
| население=0

Прегледник