Разлика помеѓу преработките на „Палатица“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 8 бајти ,  пред 4 месеци
с
→‎top: Додавање на потребен параметар, replaced: слика мапа → слика, Инфокутија за село во Република Македонија| → Инфокутија з using AWB
с (→‎top: Јазична исправка на параметри, replaced: веб= → мрежно место=, популација= → население= using AWB)
с (→‎top: Додавање на потребен параметар, replaced: слика мапа → слика, Инфокутија за село во Република Македонија| → Инфокутија з using AWB)
{{Инфокутија за село во Република Македонија|
| слика мапа=
| име= Палатица
| регион=
| општина= {{општинскигрб|Општина Желино}}
| население= 2516

Прегледник