Разлика помеѓу преработките на „Долно Косоврасти“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 17 бајти ,  пред 10 месеци
с
→‎top: Додавање на потребен параметар, replaced: Инфокутија за село во Република Македонија| → Инфокутија за село во Република using AWB
с (→‎top: Јазична исправка на параметри, replaced: веб= → мрежно место=, популација= → население= using AWB)
с (→‎top: Додавање на потребен параметар, replaced: Инфокутија за село во Република Македонија| → Инфокутија за село во Република using AWB)
{{Инфокутија за село во Република Македонија|
| слика= Radika-Dolno-Kosovrasti.jpg
| опис= Селото Долно Косоврасти и реката [[Радика]]
| име= Долно Косоврасти
| регион=
| општина={{општинскигрб|Општина Дебар}}
| население= 813

Прегледник