Разлика помеѓу преработките на „Рамен агол“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 33 бајти ,  пред 15 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
{{Агли}}
{{никулец}}
 
'''Рамен агол''' е оној агол кој има 180 [[степен (агол)|степени]], односно чии надворешни краци формираат [[права]].
 
13.850

уредувања

Прегледник