Разлика помеѓу преработките на „Облавце“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 15 бајти ,  пред 5 месеци
с
→‎top: Јазична исправка на параметри, replaced: | веб = → | мрежно место =, | популација = → | население = using AWB
с (→‎Надворешни врски: Ставена предлошка за Ризницата во поднаслов „Надворешни врски“ using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка на параметри, replaced: | веб = → | мрежно место =, | популација = → | население = using AWB)
| општина = {{општинскигрб|Општина Старо Нагоричане}}
| област = [[Средорек (област)|Средорек]]
| популацијанаселение = 124<ref name="попис">{{нмс|url=http://www.stat.gov.mk/Publikacii/knigaX.pdf|title=Попис на Македонија |date=2002|publisher=Завод за статистика на Македонија|accessdate=20 март 2017}}</ref>
| година = 2002
| поштенски број = 1314
| lon_dir=E | lon_deg=21 | lon_min=54 | lon_sec=24
| слава =
| вебмрежно место =
| карта = Облавце во Општина Старо Нагоричане.svg
}}

Прегледник