Разлика помеѓу преработките на „Гошинце“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 15 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Јазична исправка на параметри, replaced: веб= → мрежно место=, популација= → население= using AWB
с (→‎Надворешни врски: Ставена предлошка за Ризницата во поднаслов „Надворешни врски“ using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка на параметри, replaced: веб= → мрежно место=, популација= → население= using AWB)
| име=Гошинце
| општина=[[Општина Липково|Липково]]
| популацијанаселение=424
| поштенски број=
| надморска височина=880
| lat_dir=N | lat_deg=42 | lat_min=13 | lat_sec=33
| lon_dir=E | lon_deg=21 | lon_min=30 | lon_sec=20
| мрежно место=
| веб=
| карта = Гошинце во Општина Липково.svg
}}

Прегледник