Разлика помеѓу преработките на „Дабниште“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 15 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Јазична исправка на параметри, replaced: | веб = → | мрежно место =, | популација = → | население = using AWB
с (Додавање на отсутен стандарден поднаслов using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка на параметри, replaced: | веб = → | мрежно место =, | популација = → | население = using AWB)
| општина = {{општинскигрб|Општина Кавадарци}}
| област = [[Витачево]]
| популацијанаселение = 27<ref name="попис">{{нмс|url=http://www.stat.gov.mk/Publikacii/knigaX.pdf|title=Попис на Македонија|date=2002|publisher=Завод за статистика на Македонија|accessdate=13 февруари 2018}}</ref>
| година = 2002
| поштенски број = 1430
| lon_dir=E | lon_deg=21 | lon_min=59 | lon_sec=51
| слава = [[Голема Богородица]]
| вебмрежно место =
| карта = Дабниште во Општина Кавадарци.svg
}}

Прегледник