Разлика помеѓу преработките на „Калниште“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 15 бајти ,  пред 10 месеци
с
→‎top: Јазична исправка на параметри, replaced: веб= → мрежно место=, популација= → население= using AWB
с (→‎Надворешни врски: Ставена предлошка за Ризницата во поднаслов „Надворешни врски“ using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка на параметри, replaced: веб= → мрежно место=, популација= → население= using AWB)
| име=Калниште
| општина=[[Општина Пробиштип|Пробиштип]]
| популацијанаселение=2102
| поштенски број=2210
| надморска височина=600
| lat_dir=N | lat_deg=41 | lat_min=59 | lat_sec=54
| lon_dir=E | lon_deg=22 | lon_min=11 | lon_sec=25
| мрежно место=
| веб=
| карта = Калниште во Општина Пробиштип.svg
}}

Прегледник