Органски систем: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 18 бајти ,  пред 16 години
с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
[[he:איבר]]
[[lt:Organas]]
[[mk:Орган]]
[[nl:Orgaan]]
[[ja:器官]]
13.850

уредувања

Прегледник