Разлика помеѓу преработките на „Македонски парламентарни избори (2020)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
(Бришење на "Zoran_Zaev_oct_2017_(cropped).jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на JuTa поради: Source of derivative work not speci)
| previous_year = 2016
| next_election =
| election_date = ќе15 бидеJuly одлучено2020
| elected_members =
| seats_for_election= 120 мандати во [[Собрание на Република Македонија|Собранието]]
Анонимен корисник

Прегледник