Прејди на содржината

Низа (математика): Разлика помеѓу преработките

с
Бот Додава: bs:Niz
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: cs:Posloupnost)
с (Бот Додава: bs:Niz)
[[ar:متتالية]]
[[bg:Редица]]
[[bs:Niz]]
[[ca:Successió matemàtica]]
[[cs:Posloupnost]]
59.415

уредувања